Monitorizarea sistemelor de fabricaţie a confecţiilor textile Evaluarea şi asigurarea calităţii confecţiilor textile

Descrierea jobului:

  • Monitorizarea sistemelor de fabricaţie a confecţiilor textile

  • Evaluarea şi asigurarea calităţii confecţiilor textile

  • Rezolva problemele tehnice si tehnologice ale sectiilor;

  • Indeplineste si alte sarcini privind cresterea productivitatii muncii

  • Se asigura ca produsele finitesunt in concordanta cu standardele de calitate solicitate de clientii firmei.

  • Verifica specificatiile tehnice ale produsului cu mostra originala la inceputul fiecarei comenzi si se asigura ca sunt in concordanta/conformitate cu incadrarile si restul instructiunilor clientilor

  • Organizeaza toata documentatia astfel incat in productie sa existe ceea mai curenta/recenta varianta si se asigura ca in productie s-a inteles cerinta clientului

  • Asigura ca termenele de livraresunt respectate si in timp

  • Identifica neconformitatile (minore, majore si critice) si motivele care au dus la aparitia acestora.

  • Participa si indruma catreimbunatatire continuua

  •  Intocmeste rapoarte de productiezilnic/saptamanal

    Candidatul ideal:

  • Absolvent studii superioare in specialitatea confectii textile

  • Experință pe un post similar

  • Cunoștinte operare PC

  • Limba engleză (scris și vorbit)

CV la e-mail:

Tel.: 0264 590 000

TOP