Firma ZUCCHETTI S.R.L. caută Traducător.

Ce căutăm? Căutăm o persoană pasionată de limbi străine şi de domeniul IT care să activeze şi să se integreze într-o echipă tânără şi dinamică de traducători.

Candidatul ideal

Căutăm o persoană implicată şi comunicativă, cu puternice capacităţi de organizare şi time-management care să poată lucra atât în echipă, cât şi pe cont propriu.

Mai exact?  Avem nevoie de o persoană absolventă a unei specializări de Limbi Străine, având cunoştinţe avansate de italiană şi engleză, care să ştie opera programele din suita Office, în special Word, Excel, Powerpoint.

Descrierea jobului

Ce responsabilităţi vei avea? Vei lucra în cadrul departamentului administrativ şi vei fi responsabil de traducerile din italiană în engleză sau în română ale documentaţiilor şi programelor Zucchetti.

Eşti în avantaj dacă:

• ai cunoştinţe de alte limbi străine, cum ar fi spaniola
• cunoşti programele importante de traducere asistată, cum ar fi TRADOS

• ai un certificat de competenţă lingvistică, cum ar fi Cambridge sau Toefl.

Descrierea companiei

Ce oferim? Un mediu de lucru tânăr şi dinamic este important pentru dezvoltarea ta profesională, dar şi posibilitatea de a învăţa şi a te dezvolta în sectorul IT aflat în plină dezvoltare.

Cine suntem?

Având 2,800 de angajaţi, o reţea de distribuţie de peste 1.100 de parteneri in Italia şi 200 parteneri în aproximativ 50 ţări din lume, peste 450.000 de instalări şi peste 100.000 clienţi – grupul Zucchetti este unul dintre cei mai importanţi competitori şi un reper de necontestat în domeniul ICT.

Pricepere tehnică avansată, cunoştinţe amănunţite în management, procese de producţie şi calităţi dobândite în diferite sectoare ale pieţei sunt avantajele competitive ale grupului Zucchetti. Vasta şi completa gamă de produse demonstrează cum clienţii se pot baza pe un singur partener IT capabil să satisfacă felurite cereri la costuri competitive.

Pentru mai multe informaţii sau pentru a depune CV-ul, vă rugăm să ne contactaţi prin e-mail:

TOP